Hizmetlerimiz

Yağ Değişimi

Yağ değişim işlemlerinizde expres servisimiz ile beklemeye randevuya son. Uygun fiyat politikası ve orjinal parça kullanımı ile hizmetinizdeyiz. Motor yağ değişim kilometre aralıklarına lütfen dikkat ediniz. Dizel Fiat marka 1.3 multi. 1.9 tjet turbo, benzinli eski model 1.4 ve 1.6 araçlarda belirtilen 10000 km lik yağ değişimler aracınızın motor ömrünü korumaktadır. Peryodik bakım kapsamında her 10.000 km de yağ değişimi veya 1 yıl sonunda yapılmalıdır. Yağ değişim kilometresi ve yılını doldurmuş yağ kullanımı aynı zamanda motora zarar vermektedir. Değişim süresi bir yılı doldurmuş yağ özelliğini kaybettiği için motor içerisinde tam yağlama yapmamaktadır. Bu durum turbolu araçlarda önem taşımaktadır. Lpg'li araçların yağ değişim süreci her 10.000 km de bir yapılmalıdır.


Periyodik Bakım

Motor farklılıkları ayırt edilerek her 10.000 km de bir yapılan ve 33 noktanın kontrolünü içeren bakım dır.

Aracın uzun ömürlü olması için doğru bakım aralıkları takip edilmelidir. Motor modeline bağlı olarak her 10.000 km'de bir dizi kontrol ve bakım işlemleri yapılmalıdır. Ancak bu periyodik bakım aracın tüm gereksinimini tamamen kapsamamaktadır. Arıza peryodik bakım anlamına gelmemektedir.

Motor modeline bağlı her 10.000 km de bir ara yağ değişim, her 10.000 km de bir peryodik bakım süreci tavsiye edilmektedir. Bakımlar sonrasında bakımlar arası rutin sıvıların tamamlanması, lastik basınç kontrolü gibi sıradan kontrol işlemlerinin yapılması gereklidir. Her bakım esnasında standart değişen filitreler ve yağına ilave olarak, kontroller sonucu başka parça değişimleri veya onarımlarına ihtiyaç var ise müşteriye bilgi verilmeli ve onayı ile değişim yapılması gerekmektedir.


Fren Bakımı

Frenleme hayat kurtarır. Aracınızın fren sistemini tüm rutin bakımlarda kontrol ediyoruz.

Otomobiliniz için şüphesiz en önemli bölümlerinden biri frenleme sistemidir. Bir araçta fren sistemi ne kadar güçlü ve etkiliyse o araç da o kadar güvenlidir diyebiliriz. Günümüzün bütün modern araçlarında disk frenler kullanılır. Fren pedalına bastığınızda sistemdeki hidrolik sıvının yerini değiştirmiş olursunuz, bu değişim fren disklerine bir piston yardımıyla iletildiğinde araç disk üzerindeki sürtünme kuvvetinin etkisiyle yavaşlamaya başlar. Ne kadar fazla güç uygularsanız disk o kadar baskıya maruz kalır ve tekerleğin dönüş hızı yavaşlar. Disk frenler birçok arabada önde yer alır fakat günümüzde dört tekerlekte de bu tip frenler kullanılmaya başlanmıştır. Disk frenlerin asıl önemli olduğu yer ön taraftır. Çünkü frenleme en iyi ön tekerlekler vasıtasıyla yapılır. Bunu şöyle açıklayabiliriz, hareket eden bir nesneyi yavaşlatmaya başladığımızda eylemsizlik prensibine göre kütle hareketini devam ettirmek ister. Eğer siz bu harekete izin vermezseniz, nesnenin ağırlık merkezi öne kayar. Nasıl araba içinde otururken fren yapıldığında istemsiz olarak ileri doğru bir hareket yapıyorsak, aynı şekilde araç da öne doğru eğilim yapar. Bu eğilimi ve ön kısma yaklaşan ağırlık merkezini durdurmanın en etkili yolu da ön tekerleklerin durdurulmasıdır.


Araç Muayene Ön Bakım

Sizin ve ailenizin ve başkalarının güvenliği için aracınızın belirlenen periyodlarda muayenesinin yapılması zorunludur. Çağdaş Oto özel servisi aracınızı Muayene öncesi kontrolden geçirerek size bilgi veriyor. Fiat ve  Alfa Romeo marka aracınızdaki eksikleri servisimizde yaptırabilir, bilmediğiniz eksikleri tamamlatarak gönül rahatlığı ile araç muayene merkezinden randevu alabilirsiniz...

 


İletişim: 0 536 773 86 11